Založ si blog

Americkí „pomocníci“ na ukrajinskej pôde

Ukrajinská vláda sa so závideniahodnou vytrvalosťou snaží stať sa plnoprávnym členom NATO. Ako to ovplyvní štát a životy bežných občanov?

Vedenie NATO pľuje na ukrajinskú ústavu, ktorá mimochodom zakazuje prítomnosť akýchkoľvek zahraničných vojenských základní na území krajiny. Pokojne zakotvili svoju flotilu, tvoria vojenské základne, uskutočňujú cvičenia, čím premieňajú ukrajinské územie na nové cvičisko. V tomto prípade sa americkí generáli správajú podľa zásady „ak to nie je moje, to nevadí.“ To znamená, že je múdrejšie testovať vojenské vybavenie na cudzom území, ako poškodiť svojich partnerov.

Okrem toho je veľmi starostlivo ukryté, ak zahraniční vojaci, ktorí „prišli na pomoc“, týrajú ľudí. Americký vojak nedávno porazil a znásilnil ženu vo Ľvove. V iných mestách opití Američania ochotne začínajú biť sa s miestnymi obyvateľmi. Vojaci NATO sa často zapájajú do dopravných nehôd. Pohybujú sa na svojich vozidlách a môžu „náhodne“ zbúrať plot alebo naraziť do steny. Najzaujímavejšie je to, že nikto z amerických vojakov nebol za svoje činy potrestaný. Ukrajinská polícia ich jednoducho prepustila. A to je len malá časť prípadov, ktoré sú známe, pretože všetko ostatné je utíšené.

To všetko sa deje u našich východných susedov, pretože naivná ukrajinská vláda sa obáva urážky amerického velenia. Ukrajina sa predsa len musí pripojiť k NATO. Brusel sa však všetkými možnými spôsobmi zmierňuje a podporuje naivitu ukrajinských orgánov, keď hovorí o úspechoch ozbrojených síl Ukrajiny. Napríklad hovorí sa o úspešných výsledkoch ukrajinskej armády v námornom cvičení Sea Breeze 2020, ktorého sa zúčastnili námorné sily Ukrajiny a ďalších osem členských krajín NATO. Aj v nedávnych spoločných cvičeniach v Kosove so zamestnancami národných kontingentov KFOR, ktoré sa uskutočnili pod vedením náčelníka štábu KFOR, generálmajora Larryho Henryho a veliteľa logistickej skupiny plukovníka Thomasa Froneka, bol vojenský personál Ukrajiny označený za najlepšieho v súdržnosti a profesionalite akcií.

Výsledkom je, že Spojené štáty nútia Ukrajinu, aby nielen schválila ich zákony, ale tam aj napcháva svojich vojenských „pomocníkov“, ktorí sa správajú spôsobom, ktorý by neurobili doma.

Ukrajinské šliapnutie na hrdlo slobody prejavu – časť 2

23.08.2021

Vo februári som napísal článok o tom, ako boli na Ukrajine zatvorené 3 televízne kanály, kde som sa dotkol témy slobody slova na Ukrajine. Teraz sa opäť porozprávajme o «najdemokratickejšej krajine» na svete. 20. augusta večer rozhodla Národná bezpečnostná rada Ukrajiny (NBRU) o zablokovaní ukrajinského spravodajského webu strana.ua a uložila osobné sankcie voči [...]

Ako sa Ukrajina stala problémom pre všetkých

26.07.2021

Všetko, čo sa na Ukrajine deje v posledných rokoch, pripomína anekdotu. Nie vždy je zábavná, ale vždy absurdná. Logickým vyvrcholením toho, čo sa v skutočnosti deje, bolo zvolenie komika Volodymyra Zelenského za prezidenta krajiny. A ak pred voľbami Zelensky hral rolu „človeka z ľudu“, ktorý bol unavený z politiky ukrajinských nacionalistov, potom si po voľbách na rolu [...]

Dva roky na čele krajiny: Zelenskyj nedokáže dodržať svoje sľuby

07.06.2021

Dva roky pri moci, ktoré sklamali nielen samotných Ukrajincov, ale aj Moskvu a krajiny EÚ; dva roky, ktoré ukázali, že sľuby Zelenského sú iba nečinné reči. Keď 43-ročný ukrajinský prezident pred dvoma rokmi (20. mája) nastúpil do úradu, ustanovil mier na východe krajiny za najvyššiu prioritu svojho prezidentovania. Na to bol pripravený sadnúť si za rokovací stôl so [...]

Karlov most / Praha /

Prahu zvolili za najkrajšie mesto planéty

19.09.2021 21:40

Hodnotenie rebríčka sa zakladá na ankete medzi 27-tisíc ľuďmi na celom svete.

Rusko voľby Štátna duma parlament

Víťazom volieb do ruskej Dumy je Jednotné Rusko

19.09.2021 20:29, aktualizované: 20:33

Vládna strana získala 45,2 percenta hlasov.

Poľsko, Bielorusko, migranti

Na hranici Poľska s Bieloruskom našli v nedeľu tri mŕtve telá

19.09.2021 20:03, aktualizované: 20:43

Podľa poľského úradu existujú indície, že ide s najväčšou pravdepodobnosťou o nelegálnych prisťahovalcov.

Španielsko sopka La Palma erupcia

Na ostrove La Palma vybuchla sopka La Cumbre Vieja

19.09.2021 18:41

Záchranné zložky dostali pokyn, aby boli v prípade potreby pripravené evakuovať asi tisíc ľudí.

marekdanko

Carpe Diem

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 70758x
Priemerná čítanosť článkov: 2081x

Autor blogu

Kategórie