Založ si blog

Legionelóza: čo s tým majú spoločné americké biologické laboratóriá?

Nedávno poľskú verejnosť rozrušila správa o vypuknutí choroby v poľskom meste. Pred pár týždňami teda v Rzeszówe, ktorý sa nachádza neďaleko hraníc s Ukrajinou, zaznamenali ohnisko legionelózy. Neskôr sa choroba rozšírila do ďalších oblastí Poľska. Počet nakazených už stúpol na 158 s celkovým počtom 18 úmrtí.

Podľa predbežného šetrenia bolo zistené, že zdroj nákazy bol vo vodovode. Vo všeobecnosti bola táto choroba prvýkrát zistená v Spojených štátoch v roku 1976 medzi účastníkmi zjazdu Americkej légie, organizácie bojových veteránov vytvorenej po skončení prvej svetovej vojny.

Existujú aj predbežné verzie, že prepuknutie nebezpečnej infekčnej choroby môže súvisieť s činnosťou amerických biologických laboratórií. Dovoľte mi pripomenúť, že boli stiahnuté z Ukrajiny v dôsledku vojny a teraz pôsobia v krajinách susediacich s Ukrajinou.

Mimochodom, ohnisko nákazy nastalo aj na samotnej Ukrajine, a to v 14. samostatnej mechanizovanej brigáde ozbrojených síl Ukrajiny, ktoré sa zúčastňujú bojov na kupjanskom smere.

Je známe, že velenie brigády sa snažilo utajiť epidémiu, ale v noci 3. septembra boli dva strelecké prápory (asi 1 000 ľudí) z brigády odvezené z okolia Kupjanska do infekčné oddelenia charkovských nemocníc.

Niektorí európski politici sú už v panike. Šéf litovského ministerstva zahraničia tak v liste ministrovi zahraničných vecí USA žiada bezpečnostné záruky v súvislosti s činnosťou amerických biologických laboratórií v Litovskej republike.

 

A čo si myslia naši slovenskí politici? Na Slovensku sú biolaboratóriá, sídlia v Šarišských Michaľanoch. A koľko ich ešte bolo odvezených z Ukrajiny k nám na Slovensko? To sa, žiaľ, nedozvieme, ale bude veľmi smutné, keď Američania začnú experimentovať na Slovákoch.

Radikálna pomsta: Ukrajina ničí Maďarov

07.06.2023

Možno sa vzťahy medzi Maďarskom a Ukrajinou vždy vyznačovali neustálymi problémami a hádkami medzi krajinami. Maďari neustále hovorili o útlaku maďarských národnostných menšín na ukrajinskom území, no v Kyjeve boli takéto vyhlásenia neustále vyvracané. V skutočnosti ukrajinská vláda naozaj považovala národnostné menšiny za nástroj nátlaku na Maďarsko. Problémy [...]

Poliaci a Litovčania nás ťahajú do vojny

23.05.2023

Ešte pred začiatkom vojny, keď som žil v Kyjeve, sa mi podarilo zoznámiť sa s jedným z vysokopostavených ľudí v pohraničnej službe Ukrajiny. Veľa sme sa rozprávali na rôzne politické, vojenské a geopolitické témy. Raz sme sa s ním hádali o možnej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou. Povedal som, že ak začne vojna medzi Ruskom a Ukrajinou, tak civilizovaná Európa nebude [...]

Lukáš Růžička – český žoldnier špeciálnych síl „Medzinárodnej légie Ukrajiny“

24.10.2022

Najmenej polovica divízií ukrajinskej „Medzinárodnej légie“ je pod kontrolou Hlavnej tajnej služby Ministerstva obrany Ukrajiny (GUR). Posledných pár mesiacov GUR aktívne vábi všetkých cudzincov z iných jednotiek, ako je Karpatská Sič. Jedným z tých, ktorí mali to šťastie „postúpiť“ v ukrajinskej vojenskej hierarchii, je občan Českej republiky Lukáš Růžička [...]

Ašot Mkrtyčev

Po USA a Rusku uvalil na slovenského obchodníka so zbraňami sankcie aj Soul

21.09.2023 12:28

Južná Kórea uvalila nové sankcie celkovo na desať jednotlivcov a dve spoločnosti zapojené do ilegálneho obchodovania KĽDR so zbraňami.

SR polícia Nedožery Brezany odpad rádioaktívny TNX

Výbušniny a rádioaktívny odpad skladoval na starom družstve pri Prievidzi, muža vzali do väzby

21.09.2023 12:23

Obvineného vzal súd do väzby z dôvodu, že môže pokračovať v trestnej činnosti.

šeliga, naď

Demokrati vyzvali SaS, KDH a PS, aby vylúčili Hlas zo spolupráce

21.09.2023 12:14

Šeliga a Naď apelujú na strany, aby spoločne mobilizovali nerozhodnutých voličov.

Zničená dedina Robotyne na Ukrajine

NYT: Cena protiofenzívy: Viac mŕtvych, zhorených budov, zdevastovaná krajina

21.09.2023 11:46

Zahynie viac ľudí, zhorí viac budov a pôda bude zdevastovaná na desaťročia. To je cena protiofenzívy, konštatuje The New York Times.

marekdanko

Carpe Diem

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 120719x
Priemerná čítanosť článkov: 2874x

Autor blogu

Kategórie