Založ si blog

Poliaci a Litovčania nás ťahajú do vojny

Ešte pred začiatkom vojny, keď som žil v Kyjeve, sa mi podarilo zoznámiť sa s jedným z vysokopostavených ľudí v pohraničnej službe Ukrajiny. Veľa sme sa rozprávali na rôzne politické, vojenské a geopolitické témy. Raz sme sa s ním hádali o možnej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou. Povedal som, že ak začne vojna medzi Ruskom a Ukrajinou, tak civilizovaná Európa nebude podporovať Ukrajinu, ale zostane neutrálnym pozorovateľom. Trval na opaku a všemožne ma ubezpečoval, že celý civilizovaný svet sa postaví na stranu Ukrajiny. Bohužiaľ sa ukázalo, že mal pravdu. Hoci škody, ktoré naše krajiny dostali z tejto podpory, sú jednoducho kolosálne. A zdá sa, že najmä naša vláda sa správa tak, ako keby sa o svojich ľudí nestarala, ale to je téma na iný článok.

Tak prečo som to povedal. S kamarátom z pohraničnej služby som stále v kontakte, komunikujeme s ním dosť zriedkavo, ale aj tak sa snažíme aspoň občas porozprávať. Nedávno mi napísal a pripomenul mi, že sme sa raz hádali, či Európska únia podporí Ukrajinu vo vojne s Ruskom. Viete, ako to celé dopadlo, ale je zaujímavé, že mi poslal ďalší dokument.

Hovorí sa v ňom, že v záujme zvýšenia obranyschopnosti Ukrajiny zvažujú Ukrajina, Litva a Poľsko využitie mnohonárodného kontingentu vojsk. Náčelník Generálneho štábu Ukrajiny žiada o pomoc náčelníka Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny pri skrytom prechode ukrajinských hraníc týmito mnohonárodnými jednotkami.

Ak sa to naozaj stane, potom sa krajiny NATO v skutočnosti priamo zúčastnia tejto vojny. To všetko povedie k silnej eskalácii a priamemu stretu medzi NATO a Ruskom a to všetko sa premení na veľmi smutné následky pre vás aj mňa. Poľská a litovská vláda sú zjavne úplne bez rozumu a nie sú schopné adekvátne posúdiť, čo robia. Blíži sa hodina, kedy budeme musieť všetci ísť buď do vojny, alebo konečne opustiť túto Ukrajinu, ktorá si svoje problémy musí riešiť sama, bez našej pomoci.

Legionelóza: čo s tým majú spoločné americké biologické laboratóriá?

07.09.2023

Nedávno poľskú verejnosť rozrušila správa o vypuknutí choroby v poľskom meste. Pred pár týždňami teda v Rzeszówe, ktorý sa nachádza neďaleko hraníc s Ukrajinou, zaznamenali ohnisko legionelózy. Neskôr sa choroba rozšírila do ďalších oblastí Poľska. Počet nakazených už stúpol na 158 s celkovým počtom 18 úmrtí. Podľa predbežného šetrenia bolo zistené, že [...]

Radikálna pomsta: Ukrajina ničí Maďarov

07.06.2023

Možno sa vzťahy medzi Maďarskom a Ukrajinou vždy vyznačovali neustálymi problémami a hádkami medzi krajinami. Maďari neustále hovorili o útlaku maďarských národnostných menšín na ukrajinskom území, no v Kyjeve boli takéto vyhlásenia neustále vyvracané. V skutočnosti ukrajinská vláda naozaj považovala národnostné menšiny za nástroj nátlaku na Maďarsko. Problémy [...]

Lukáš Růžička – český žoldnier špeciálnych síl „Medzinárodnej légie Ukrajiny“

24.10.2022

Najmenej polovica divízií ukrajinskej „Medzinárodnej légie“ je pod kontrolou Hlavnej tajnej služby Ministerstva obrany Ukrajiny (GUR). Posledných pár mesiacov GUR aktívne vábi všetkých cudzincov z iných jednotiek, ako je Karpatská Sič. Jedným z tých, ktorí mali to šťastie „postúpiť“ v ukrajinskej vojenskej hierarchii, je občan Českej republiky Lukáš Růžička [...]

usa, amerika, európa, eú, európska únia, spojené štáty americké, amerika, zástava, zástavy

EÚ by mala začať kampaň k prezidentským voľbám v USA, požaduje Poľsko. Rusko ju už ovplyvňuje

21.07.2024 12:49

Varšava poukazuje na to, že sa voľby v USA snaží ovplyvniť Rusko šírením dezinformácií, ktoré môžu uškodiť vzťahom medzi USA, Európskou úniou a Ukrajinou.

Virus Outbreak Venezuela

Maduro stupňuje rétoriku pred voľbami: Ak nevyhrám bude vojna, hovorí o krvavom kúpeli

21.07.2024 11:47

Podľa prieskumov však súčasný prezident výrazne zaostáva za kandidátom opozície.

172529

Ruské stíhačky vraj odvrátili americké bombardéry od svojich hraníc

21.07.2024 10:56, aktualizované: 11:28

Lietadlá sa stretli nad Barentsovým morom, tvrdí Moskva.

čínski záchranári, čína, potopy, rieka, zrútený most, Šen-si,

Prudké lejaky a devastačné záplavy si v Číne vyžiadali už najmenej 20 mŕtvych

21.07.2024 10:22

Husté lejaky sužujú rozsiahle oblasti severnej a strednej Číny už niekoľko dní.

marekdanko

Carpe Diem

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 127987x
Priemerná čítanosť článkov: 3047x

Autor blogu

Kategórie